A Blue típusai kizárólag osztályokból származnak. A leggyakrabban használt
osztályokat előre definiálták a nyelvben. Ezek:
Az osztályok két típusa létezik: manifesztálódó és dinamikus.
A manifesztálódó osztályok minden objektuma statikus. Az osztály definíciójakor létrejön és nem kell külön létrehozni. Ilyen osztályok az Integer, Real, Boolean, String és Enumeration (felsorolás). Az első 4 előre definiált osztály és a compiler minden értéküket ismeri. Az Enumeration felhasználó által definiált osztály. Egy ilyen osztály definíciója tartalmazza minden létező elem felsorolását és ezzel párhozamosan mindegyikre egy névvel ellátott referenciát.
A dinamikus osztályokban az objektumok felsorolása mellett az objektum létrehozó metódusa is szerepel. Dinamikus osztályok az Array és a felhasználó által definiált osztályok, ezek definíciójakor nem jön létre automatikusan az objektum, a felhasználó egy create művelettel hozhat létre objektumokat.
A Blue-ban minden változó egy objektumra mutató referenciát tartalmaz. Egy értékkel ellátott Integer változó egy Integer objektumra hivatkozó referenciát tartalmaz. Az objektum modell egyszerű: csak objektumreferenciák léteznek. A különbség a manifesztálódó és dinamikus osztályok között csak az objektumok létrehozásának idejében és módjában van.
Az általános osztályok definíciója a procedurális nyelvek programjának megfelelő fogalom. Az osztály általában tartalmaz néhány belső adatot (elrejtve), belső rutinokat, egy létrehozó rutint és interface rutinokat. Az interfész nem tartalmazhat változókat.
Az osztálynak nincs elkülönített interface definíciója. Az osztály interface-e az attribútumok egy részének nézete (pontosan az internal rész marad rejtve) és a felhasználó számára ezt a Blue programozási környezet egy segédprogramja teszi speciálisan láthatóvá a teljes definícióból kiemelve.