Az egyes vezérlők, illetve konstansok különböző típusú elemeket adnak meg. Ennek megfelelően a blokk diagramban változik a keretük színe, illetve mintázata. Hasonlóan, a vezetékek színe és mintázata is jellemzi a rajta futó típust. A nyelv erősen típusos. Ennek következtében fordítási időben meg lehet mondani, hogy mely vezetékeken fut más érték, mint amit a vezeték végén lévő függvény vár. Ilyenkor, illetve, ha megszakadt a vezeték, akkor szaggatott vonal jelzi a hibát. Néhány típus között lehetőség van az automatikus típuskonverzióra. Ezt a vezeték végén egy piros pötty jelzi. A típuskonverziót ki is lehet erőszakolni a megfelelő függvényekkel. Ezek pl. számok esetén megtalálhatók a mathematics->numeric->conversion palettán.
Tetszőleges típusú elemet tartalmazhat.
A nyelvben számos különböző pontosságú egész, lebegőpontos, fixpontos, vagy komplex számtípus van. Ezek között lehetséges az automatikus típuskonverzió.
Egy olyan típus, ahol megadhatok tetszőleges neveket, melyekhez 0-tól kezdődő indexek tartoznak. Egy enum kimenet egy bemenettel akkor köthető össze vezetékkel, ha azonos nevekhez azonos számok tartoznak a két enum típus esetén.
Logikai értékek tárolására.
Szövegek tárolására.
Lehetőségünk van 1-4 dimenziós tömbök definiálására. Ekkor a vezeték két vonalból áll, melyeknek színe, mintázata utal a tömbelemek típusára, míg a két vonal távolsága jelzi, hogy hány dimenziós a tömb.
Rekord szerkezetekhez.