Azonosító betűvel kezdődhet, betűk és számok sorozatából állhat. Az azonosítókban szerepelhetnek szóközök. Elvileg megengedett egyéb jelek használata is, amíg nem kerülnek összeütközésbe az Algol különleges jelentésű szimbólumaival - erre példa a görög betűk használata. Nincs hosszúsági korlátozás az azonosítókra. A nyelv megkülönbözteti a kis és nagybetűket, azaz case-sensitive.
A nyelvben egész és valós számok, karakterek és sztring literálok vannak. A sztringek maximális hosszára nincs megkötés. Az egészek a szokványos formákban írhatók le, pl.:
A valós számok nagyjából minden ismert formában leírhatók, és használhatóak a 10 egész kitevős hatványai is - ezt fordítótól függően esetleg másképp jelölik, hiszen nyilván nem mindenhol van lehetőség alsóindexek írására. Pl.:
A szokásos műveleteken kívül az egész és a valós számokra is van hatványozó operátor, melynek jele '^'. Hasonlóan mindkét módra megvan a szokványos '/' osztó operátor, melynek eredménye minden esetben valós típusú. Van továbbá egy különleges osztó operátor, a '÷', amely akkor van értelmezve, ha mindkét operandus egész típusú. Ennek eredmény egész, melyet a hányados egész értékre csonkításával kapunk meg.
Kommenteket '#' jelek, illetve 'co' vagy 'comment' kulcsszavak közé írhatunk, megkötés hogy a megjegyzés elején és végén ugyanazt kell használnunk.